96/05/05 0 دیدگاه 1611 بازدید

نوشته شده توسط  مدیر 

طراحی باغچه خانگی در قلب خانه ای مدرن🏡

 

یک باغچه خانگی در طبقه همکف یکی از اپارتمان های شیک و مدرن که توسط یک تیم حرفه ای طراحی و اجرا شده است.

وجود حتی یک گلدان گل طبیعی در خانه حس خوشایندی را در فضا منتشر می کند . گل و گیاه علاوه بر تصفیه هوا تاثیرات مثبت بیشماری بر روی روح و روان انسان می گذارند پس استفاده از انها تنها با هدف زیبایی صورت نمی گیرد.ایده ی داشتن یک باغچه خانگی کوچک و بزرگ سالهاست که وارد برنامه طراحان دکوراسیون داخلی در تمام کشورهای دنیا شده است و امروزه در اکثر خانه های ویلایی و آپارتمانی جایی برای پرورش گیاهان مناسب فضای داخلی خانه تعبیه می شود. در این گزارش قصد معرفی خانه ای را داریم که یک باغچه خانگی را در قلب دکوراسیون مدرن تعریف کرده است.

یک خانه شهری در کلان شهر مرکزی ویتنام که برای فرار از آلودگی های هوای شهر یک فضای تصفیه کننده هوا در داخل خود دارد. گروه معماری MM++ طراحان این فضای زیبا بوده اند که با رعایت قوانین و اصول استفاده بهینه از فضا به یک نتیجه عالی دست یافته اند . خانه برای یک خانواده 4 نفره طراحی و ساخته شده است و همانطور که مشاهده می کنید بخش بندی در زیربنا برای قرار گرفتن مناسب اتاق های خواب ، نشینمن و آشپزخانه در حوالی باغچه خانگی به خوبی صورت گرفته است. فضای باز اطراف اتاق نشینمن مشرف به آشپزخانه بهترین جای پرورش گیاهان آپارتمانی و قرار گرفتن گلخانه است که از یک سمت به منظره بیرون منزل و از طرفی به مسیر بین آشپزخانه و پذیرایی نما بخشیده است .در یکی از تصاویر مشاهده می کنید که چطور کاملا به صورت حرفه ای سبزه های ریز در میان سرامیک های کف خانه رشد کرده اند و در امتداد انها دو قسمت باغچه قرار گرفته است.

آشپزخانه و اتاق نشینمن در یک فضای کاملا یکپارچه و بدون هیچ دیواری به هم مرتبط شده اند و به همین علت باغچه خانگی در این قسمت قرار گرفته است. یک لایه ی شیشه ای در دیوار متصل به حیاط خلوت انعکاس نور و منظره را به سمت حیاط و داخل آشپزخانه با ایده ای فوق العاده ایجاد کرده است .یک قسمت از سقف به سمت طبقه بالا به صورت یک جایگاه نورگیر برای گیاهان باغچه تعبیه شده اند تا منبع دریافت نور برای آنها باشند. این فضای خالی در طبقه بالا بین دو اتاق خواب قرار گرفته است.

 محوطه بیرونی هم با رشد درخت های باریک و چمن های ریز که در لابه لای کف پوش های بتنی حیاط خانه نمای بی نظیری به خود گرفته است که برای هماهنگی با باغچه داخل خانه به این صورت تزیین شده است.

آموزشگاه هنری رادین تبریزنظراتبرای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.